Ogrzewaj swój dom ekonomicznie i ekologicznie

TERMOTECHNIKA - producent palników na pellet.

Poszukiwanie coraz to nowszych form generowania ciepła do budynków wymagało zainteresowania się odnawialnymi źródłami energii. Jednym z takich źródeł jest wykonywane z biomasy paliwo stałe, które po przetworzeniu występuje w postaci granulatu. Wykorzystanie tego paliwa pozwala uzyskać wysoką temperaturę. Piece, które produkujemy (pasujące do niemalże wszystkich kotłów), wyposażone w odpowiednie sterowniki, zasobniki i termostat, pozwalają na wykorzystanie ich na osiedlach domków, które nie mogą skorzystać z innych form ogrzewania.

Nasza firma - Termotechnika produkuje palniki na pellet, czyli na wspomniane już ekologiczne paliwo stałe. Do ich głównych cech należy przede wszystkim wygodna regulacja temperatury z tego względu, że wyposażone są one w termostaty. Dodatkowo na komfort obsługi naszych urządzeń wpływają również zasobniki, które stanowią integralną część palników pelletowych. Urządzenia do ogrzewania obsługiwane są automatycznie, a intuicyjne sterowniki pozwalają na regulację wszystkiego tak, aby poziom ciepła w domu odpowiadał Twoim gustom i potrzebom. Sprzedawane i produkowane przez nas sprzęty pasują do większości kotłów, które możesz znaleźć na rynku.

Oferowane przez nas palniki pelletowe wyposażone są w termostaty pozwalające na dowolną regulację temperatury ogrzewania, a także intuicyjne sterowniki, dzięki którym działania na sprzęcie nie będą stanowiły dla Ciebie żadnego problemu. Na dodatek na komfort użytkowania wpływają również zasobniki umożliwiające automatyczne dokładanie granulatu, kiedy tylko będzie takie zapotrzebowanie. O ich uniwersalności świadczy również to, że można je podłączyć do większości kotłów dostępnych na rynku.

Palniki na pellet

Nie musisz już więcej szukać nowych form ogrzewania dla swojego domu. Zobacz nasze palniki na pellet, które pozwalają uzyskać wysoką temperaturę ciepła, jak i są niezwykle przyjazne dla środowiska. Wykorzystywane w nich paliwo stałe nie wydziela gazów szkodliwych dla otoczenia i pozostawia jedynie 5kg popiołu na tonę granulatu.

Sterowniki

Dzięki nim możliwa jest wygodna obsługa pieców pelletowych, które znajdziesz u nas w sprzedaży. Sprzedajemy sterowniki, którymi będziesz mógł bez najmniejszego problemu regulować wysokość temperatury w naszym palniku. Wyposażone są one w wyświetlacz LCD, co umożliwia intuicyjne użytkowanie.

Zasobniki

To właśnie w nich znajduje się wykorzystywany w naszych piecach ekologiczny granulat. Zasobniki pozwalają na automatyczne dosypywanie pelletu (czyli stosowanego w palnikach paliwa stałego) w zależności od tego, jaką temperaturę chce się w danej chwili uzyskać oraz od tego, jaka jest obecnie jego ilość.

O nas

Firma Termotechnika powstała w roku 1994. Początkowo działała pod nazwą „Zakład Techniki Ogrzewania – Termotechnika” i zajmowała się głównie wykonawstwem kotłowni olejowych, gazowych, węglowych głównie w rejonie województwa lubelskiego oraz mazowieckiego. Firma w latach 1994-2007 była prowadzona przez inż. Stanisława Kotelbę. Na swoim koncie w tym okresie może zanotować wykonanie ponad 200 kotłowni różnego rodzaju.

Od 2007 roku zarządzaniem firmą zajmuje się mgr inż. Michał Kotelba, który w 2002 roku ukończył studia w kierunku Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo, Wentylacja na Politechnice Warszawskiej.

W roku 2008 firma oficjalnie zmieniła nazwę na Termotechnika Michał Kotelba i rozszerzyła zakres swojej działalności o pozostałe instalacje sanitarne: wentylacja, klimatyzacja, wod-kan, gaz.

W 2010 roku firma Termotechnika rozpoczęła produkcję ekologicznych palników na pellet „ECOMAT” wyposażonych w system automatycznego czyszczenia rusztu.

W roku 2012 bazując na doświadczeniach z badań i prób palników złożono wniosek o przyznanie patentu na produkowane palniki.

W roku 2015 firma Termotechnika uzyskała patent na produkowane przez siebie palniki. Dodatkowo o wysokiej jakości produkowanych przez Termotechnikę palników świadczy uzyskanie 5 najwyższej klasy emisji spalin uzyskane w Instytucie Energetyki w Łodzi.

 

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

 • Dostarczamy sprawdzone rozwiązania grzewcze dla Twojego domu.
 • Produkujemy palniki pelletowe do zastosowań w ogrzewniu gospodarstw domowych.
 • Dostarczamy pellet w atrakcyjnych cenach.
 • Prowadzimy doradztwo techniczne, usługi projektowo - wykonawcze oraz serwis w zakresie nowych oraz istniejących systemów grzewczych.
 • Sprzedajemy w atrakcyjnych cenach kotły do instalacji centralnego ogrzewania.

DLACZEGO MY?

 • Posiadamy ponad 15 letnie doświadczenie w zakresie technik grzewczych dla budynków.
 • Oferujemy unikalne rozwiązania techniczne przyjazne dla środowiska, ekonomiczne i wygodne dla Użytkownika.
 • Posiadamy certyfikat jakości

ZALETY PELLETU

 • Tanie paliwo do ogrzewania Twojego domu.
 • Czyste i ekologiczne paliwo w Twoim domu.
 • Komfort i prostota użytkowania.