Ogrzewaj swój dom ekonomicznie i ekologicznie

Aktualności

2018-04-23
Wzięliśmy udział w największych w Polsce targach instalacyjnych "INSTALACJE" w Poznaniu. Nasze stoisko odwiedziło liczne grono gości, co świadczy o dużym zainteresowaniu ekologicznymi źródłami ciepła. Mieliśmy przyjemność odpowiedzieć na szereg pytań zadanych przez odwiedzających instalatorów oraz inwestorów i deweloperów. Na podstawie wielu interesujących i fachowych rozmów, możemy śmiało stwierdzić, że marka ECOMAT jest już dobrze rozpoznawalna na rynku. Jesteśmy przekonani, że uda nam się sprostać coraz większym wymaganiom naszych obecnych i przyszłych Klientów.

Zdjęcie Targi Poznań 2018

2017-03-29
Wprowadzamy do produkcji palnik ECOMAT 70 o maksymalnej mocy 70 kW. Można powiedzieć, że moc firmy wzrasta i..... nie jest to nasz ostatni krok w tym kierunku. 

2016-04-18
Otrzymaliśmy oficjalne dokumenty związane z uzyskaniem patentu na produkowane przez nas palniki na pellet !! PATENT nr 222330 bardzo cieszy, ale również zobowiązuje i mobilizuje do dalszego rozwoju. Jest potwierdzeniem innowacyjności i wysokiej klasy technicznej naszych urządzeń.

Zdjęcie Patent

2016-04-02
Dokonaliśmy zgłoszenia do Urzędu Patentowego dotyczącego najnowszego rozwiązania w zakresie modulacji mocy grzewczej palnika przy niezmienionych parametrach emisji spalin. Nowość polega na ponadstandardowym wykonaniu palnika, w którym węgiel drzewny po odgazowaniu pelletu zostaje dopalony w samym palniku bez powstawania zjawiska tzw. przesypu, charakterystycznego dla konstrukcji palników rynnowych otwartych od przodu. Ponadto łącznie z dodaniem katalizatora do komory spalania osiągnięto bardzo znaczące poprawienie parametrów emisji (np. CO) z wyniku trzycyfrowego do dwucyfrowego (norma CO dla 5 klasy emisji wynosi 500). 

2015-11-04
Otrzymaliśmy decyzję z Urzędu Patentowego o przyznaniu patentu na produkowane przez nas palniki na pellet !!! Jest to potwierdzeniem innowacyjności i wysokiej klasy technicznej naszych urządzeń.

2015-09-12
Dzięki uprzejmości firmy „FPHU Kotły Piro” z Elbląga wzięliśmy udział w festynie „Święto Chleba”. Kocioł firmy Piro wyposażony w nasz palnik uzyskał Złoty Puchar festynu.

kociol pirokociol piro puchar

2015-04-14
Wspólnie z firmą „Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy KOTSTAL W. Kotkowski” z Działdowa, przeprowadzono badania kotłów KOTSTAL wraz z naszymi palnikami. Badania wykonano w Instytucie Energetyki w Łodzi. Wynik badania – zestawy kotłów z palnikami ECOMAT spełniają wymagania 5 klasy w zakresie sprawności cieplnej i emisji zanieczyszczeń gazowych dla normy PN-EN 303-5:2012!

2014-12-06
Rozpoczęliśmy produkcję automatycznego palnika ECOMAT 40 o maksymalnej mocy 45 kW. Nowy palnik wyposażony jest w opatentowany system automatycznego czyszczenia rusztu, grzałki ceramiczne. Badania w Instytucie Energetyki w Łodzi potwierdzają spełnienie wymagań 5 klasy emisji spalin dla normy PN-EN 15270:2008!

2014-06-03
Wykonano badania naszych palników w Instytucie Energetyki w Łodzi. Spełniliśmy wymagania 5 klasy emisji przewidziane dla normy PN-EN 15270:2008.