Ogrzewaj swój dom ekonomicznie i ekologicznie

FAQ

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące zakupu oferowanych przez nas rozwiązań grzewczych, postanowiliśmy sporządzić listę najczęściej zadawanych pytań przez naszych Klientów. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do lektury, a w razie jakichkolwiek niejasności tudzież innych kwestii, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

Co to jest pellet?

To popularny produkt grzewczy w formie granulatu, należący do grupy biopaliw. Z powodzeniem wybierany jest jako bardziej ekologiczna i ekonomiczna alternatywa węgla, gazu czy oleju. Powstaje z odpadów drzewnych, np. trocin drzew iglastych, kłód, gałęzi czy nawet skorupek kokosów. Granulki o wartości opałowej około 18Mj/kg i średnicy 6-25 mm charakteryzują się niską zawartością wilgoci i popiołu. Stosuje się je do ogrzewania różnego rodzaju budynków, zarówno mieszkalnych, jak i przemysłowych, usługowych czy handlowych. Do jego eksploatacji wymagany jest odpowiedni palnik.

Palnik na pellet – co to?

Jest to dodatkowy element wyposażenia kotła grzewczego, używany często do jego modernizacji. Jednym z największych atutów urządzenia jest brak konieczności jego czyszczenia. Posiada specjalne systemy samoczyszczące, które usuwają popiół, a równocześnie dbają o poprawne działanie pieca. Są to bardzo intuicyjne i proste w obsłudze urządzenia, które posiadają również system modulacji temperatury dostarczanej do danego obiektu.

Jakie są zalety korzystania z palników na pellet?

To ogromny krok w stronę automatyzacji pieca. Oprócz funkcji samooczyszczenia pozwala również na automatyczne rozpalanie, podtrzymanie oraz wygaszanie ognia. Co więcej, ze względu na automatyzację instalacja tego rodzaju urządzeń pozwala zmniejszyć wydatki związane z ogrzewaniem domu.

Jaki palnik na pellet wybrać do mojego kotła?

Najczęściej pod uwagę brany jest metraż obiektu, a dokładniej zapotrzebowanie na ciepło w domu tudzież budynku, w którym ma zostać zainstalowany. Warto pamiętać, że jeśli moc urządzenia jest na pograniczu parametrów wskazanych przez producenta, to zaleca się wybór palnika na pellet, którego parametry techniczne wskazują, że stworzony jest do obiektów o większej powierzchni.