Ogrzewaj swój dom ekonomicznie i ekologicznie

Jak dobrać palnik na pellet?

Atrakcyjna cena tego biopaliwa (800-1100 zł za tonę), ekologiczność oraz komfort i prostota użytkowania przemawiają do osób, które rozważają zmianę instalacji lub szukają odpowiedniego rozwiązania grzewczego. To biopaliwo o wysokiej kaloryczności - jego wartość energetyczna wynosi około 19 500 kJ/kg, niskiej zawartości popiołu (do 0,5%) oraz niskiej zawartości związków szkodliwych dla środowiska.

Jaki palnik na pellet wybrać?

Oferujemy szeroki wybór modeli ECOMAT. Każdy z nich wyposażony został w system dopalania węgla drzewnego i zmniejszania emisji z wykorzystaniem katalizatora spalin i kurtyny. Wyróżnia je automatyczne rozpalanie i wygaszanie w kotle, a także czyszczenie paleniska z popiołu. Urządzenie można sterować za pomocą termostatu pokojowego, programatora czasowego lub pilota. Paliwo rozpala się poprzez użycie ceramicznej zapalarki na bazie azotku krzemu. Palniki są również w pełni bezpieczne, w standardzie znajduje się klapa bezwładnościowa, która zapobiega przed ewentualnym cofnięciem się płomienia do szybu zsypu.

Modele palników pelletowych

Do najnowszej generacji urządzeń wlicza się palnik pelletowy ECOMAT 15 o zakresie mocy od 3,5 do 15 kW, który doskonale sprawdzi się w każdym kotle grzewczym. Przeznaczony jest do paliwa 6 mm. Jego wydajność pojemnika wynosi 8,5 kg i instalowany jest w budynkach do 180 m2.

Naszym Klientom oferujemy także model ECOMAT 25 (5,6-25 kW), o 8,5-kilogramowej wydajności podajnika. Urządzenie o takich parametrach technicznych doskonale sprawdzi się do ogrzewania obiektów do 280 m2. Zarówno ten model, jak i “15-stka” przeznaczone są do pelletu 6 mm.

Polecamy również model ECOMAT 30 oraz 40. Zakres mocy “30-stki" wynosi 8-30 kW, a wydajność podajnika 8,5 kg. Przeznaczone są do budynków o powierzchni grzewczej do 350 m2. Natomiast 40-stki wyróżnia wyższy zakres mocy - 12-45 kW oraz aż 16-kilogramowa wydajności podajnika. Doskonale sprawdzi się w obiektach do 450 m2. Są to modele, które używane są do pelletu 6-8 mm.

Do budynków o powierzchni grzewczej do 800 m2 polecamy model ECOMAT 70. Jego zakres mocy to aż 22-75 kW i przeznaczony jest do pelletu 6-8 mm. Wydajność podajnika palnika to aż 20 kg.

Każde urządzenie o stosunkowo większym zakresie mocy charakteryzuje się również większym rozmiarem. Wraz z mocą rośnie również długość, wysokość oraz szerokość komory spalania, a także szerokość samego urządzenia. Jeżeli wielkość budynku znajduje się na pograniczu proponowanej powierzchni grzewczej urządzenia, to sugerujemy wybór modelu o większej mocy.